PROJELER

Gensa Mühendislik Jeneratör

Proje Referanslarımız

PROKOM ENERJİ SANTRALİ & KONTROL MERKEZİ

4×1760 kW Jeneratörlerin kendi aralarında ve şebeke ile sürekli senkronizasyonu. Jeneratörler yakıt olarak atık lastiklerden üretilen bir yağ kullanmaktadırlar. Türkiye de atık lastikler ile enerji üretimi yapılan tek  santralidir.

 

SİNAN ERDEM SPOR KOMPLEKSİ

3×1900 kVA Teksan marka jeneratörün kendi aralarında ve 3 adet şebeke ile senkronizasyonu. Ayrıca sistemde bulunan 3 adet trafo, sistem yüküne göre otomatik olarak devreye girip çıkmaktadır. Bu sayede trafoların boşta çalışırken harcadıkları enerjiden tasarruf edilmiş olmaktadır. Bunun yanı sıra trafoların kullanım ömürleri de uzatılmıştır.

 

SAMSUN DEVLET HASTANESİ

3×1900 kVA Genpower marka jeneratörün kendi aralarında ve 3 adet şebeke ile senkronizasyonu. Acil bir arıza durumunda sisteme manuel olarak müdahale edilebilmesi için otomatik/manuel seçim anahtarı konulmuştur. Gerekli korumaların yapılabilmesi için sisteme PLC ilave edilmiştir.

 

CAN TEKSTİL

1000 kVA Caterpillar marka jeneratörün şebekeye senkronizasyonu. Sisteme ilave edilen bir potansiyometre ile şebeke ile sürekli senkronda jeneratörün alacağı güç manuel olarak ayarlanabilmektedir.

 

MAYBİ

1 Adet 700 kVA, 1 Adet 1100 kVA Perkins motorlu Çukurova marka jeneratörlerin kendi aralarında ve şebekeye senkronizasyonu.

 

BAKÜ F1

 

DİYARBAKIR HASTANESİ

 

DOĞUŞ İNŞAAT / QATAR

 

DOHUK / IRAK / BARZANİ

 

IRAK / ERBİL

 

IBB LOJİSTİK

 

MALATYA TÖTM

 

MÜJDE ÇORAP FABRİKASI

 

RUSYA

 

TURK TELEKOM

 

Kesintisiz güç , Kesintisiz Destek ile sağlanır.. Projelerinizde profesyonel ekip ve ekipmanlarımızla hizmet vermekten gurur duyarız.