PROJELER

PROJELER

PROJELER

PROKOM ENERJİ SANTRALİ

4×1760 kW Jeneratörlerin kendi aralarında ve şebeke ile sürekli senkronizasyonu. Jeneratörler yakıt olarak atık lastiklerden üretilen bir yağ kullanmaktadırlar. Türkiye de atık lastikler ile enerji üretimi yapılan tek  santralidir.

SİNAN ERDEM SPOR KOMPLEKSİ

3×1900 kVA Teksan marka jeneratörün kendi aralarında ve 3 adet şebeke ile senkronizasyonu. Ayrıca sistemde bulunan 3 adet trafo, sistem yüküne göre otomatik olarak devreye girip çıkmaktadır. Bu sayede trafoların boşta çalışırken harcadıkları enerjiden tasarruf edilmiş olmaktadır. Bunun yanı sıra trafoların kullanım ömürleri de uzatılmıştır.

SAMSUN DEVLET HASTANESİ

3×1900 kVA Genpower marka jeneratörün kendi aralarında ve 3 adet şebeke ile senkronizasyonu. Acil bir arıza durumunda sisteme manuel olarak müdahale edilebilmesi için otomatik/manuel seçim anahtarı konulmuştur. Gerekli korumaların yapılabilmesi için sisteme PLC ilave edilmiştir.

CAN TEKSTİL

1000 kVA Caterpillar marka jeneratörün şebekeye senkronizasyonu. Sisteme ilave edilen bir potansiyometre ile şebeke ile sürekli senkronda jeneratörün alacağı güç manuel olarak ayarlanabilmektedir.

MAYBİ

1 Adet 700 kVA, 1 Adet 1100 kVA Perkins motorlu Çukurova marka jeneratörlerin kendi aralarında ve şebekeye senkronizasyonu.